Dziś mały wpis na temat R&D naszego zespołu badawczego.

W poniedziałek dotarły do nas pierwsze prototypowe podstawki dla stratoyagerów, które będą używane w grze. Możecie się z nimi zapoznać poniżej.

PicsPlay_1366906422962

To co widzicie zamontowane na podstawkach to kartonowe makiety myśliwców Vulture Mk II, na których trójwymiarowe modele jeszcze czekamy. Na razie używamy takich własnie makiet (serce modelarza się kraje, że nie mamy realnych figurek yagerów) by dopracowywać szczegóły mechaniki i kalibrować możliwości maszyn.

Ze względów mechanicznych, walczyliśmy z kilkoma różnymi koncepcjami kształtu podstawki.  Była koncepcja podstawki owalnej, kolistej, kwadratowej, ośmio- i dwunastościennej, oraz kilka innych, dość dziwacznych w kształtach. Ostatecznie jednak zwyciężyła podstawka heksagonalna. Najlepiej nadaje się do oddania elementów mechaniki, które chcemy ująć w grze.

Do podstawki zaprojektowaliśmy trzy standy o rożnej wysokości, by myśliwce wyglądały bardziej malowniczo na stole. Standy będą jeszcze przeprojektowane, by lepiej oddać dynamizm maszyn w locie. Podstawki w założeniu mają być skonstruowane tak, by nie wymagały klejenia, dzięki czemu będzie je można rozłożyć i przetransportować   na pole bitwy bez wypychania walizek gąbką.

W założeniu podstawka ma mieć  także grawerunek z kątami ostrzału i cyferblatem zegarowym, ale na razie zamówiliśmy partię próbną pozbawioną tych oznaczeń. Prawie pozbawioną, bo dostaliśmy także  jedną w pełni skończoną, którą możecie zobaczyć tutaj.

PicsPlay_1366906335774

Ostateczna wersja najprawdopodobniej nie będzie wypełniana farbą w grawerunku, dla lepszej czytelności tego, co będzie pod spodem. A co będzie pod spodem? To już niespodzianka, którą pokażemy gdy gra będzie gotowa.

Podstawki są produkowane w Polsce, więc nie musimy się martwic cłami, sprowadzaniem ich zza oceanów, a do tego możemy ich mieć każdą ilość w góra kilka dni. Do tego wyglądają ślicznie i doskonale się sprawdziły we wczorajszej bitwie z Ciepłym. Szkoda tylko, że przegrałem. 🙂

Leave a Reply